Harry Potter Serbia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Albus Dumbledore

5 posters

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Albus Dumbledore Empty Albus Dumbledore Sre Dec 29, 2010 2:48 pm

Severus.Snape <3

Severus.Snape <3
Admin

Albus Dambldor odnosno Albus Persival Vulfrik Brajan Dambldor (engl. Albus Percival Wulfric Brian Dumbledore) je izmišljeni lik iz serije romana o Hariju Poteru. U svetu Harija Potera, Dambldor je najmoćniji čarobnjak. Jedina osoba koje se Lord Voldemor ikada plašio je upravo Dambldor. U petom delu serijala, „Hari Poter i red feniksa“ borio se sa Voldemorom, i ishod borbe bio je nerešen.Dambldor je najznačajnija osoba u svetu magije i više puta je pozivan da bude Ministar magije, što je on odbijao. Prisustvovao je mnogim važnim događajima u čarobnjačkom svetu. On je direktor škole „Hogvorts“ od 1956. godine. On je visok i mršav čovek koji ima dugu belu bradu i naočare u obliku polumeseca. Takođe, ima iskrivljen nos koji izgleda kao da je najmanje dva puta bio slomljen. Tvrdi da ima ožiljak iznad koljena u obliku savršene engleske podzemne železnice. Na njegovoj karti iz čokoladne žabice piše da voli kamernu muziku i kuglanje. Pomalo je luckast, ali ujedno i vrlo moćan i sličan tipičnim dobrim čarobnjacima kao što su Merlin i Gandalf. Saoseća s Harijem i pomalo mu „gleda kroz prste“.Ponekad se detinjasto ponaša i veoma voli slatkiše. U poslednjoj objavljenoj knjizi, „Hari Poter i polukrvni princ“, Dambldor biva ubijen. Hariju je bezbroj puta pomagao tokom njegovog školovanja. Ima pticu feniksa, koja se zove Fokes.
U prva dva dela ovaj lik je igrao Richard Harris,a kasnije ga zamenjuje Michael Gambon.


Albus Dumbledore Page



Zanimljivosti i cinjenice o liku:
1.Njegovo puno ime je Albus Percival Wulfric Brian Dumbledore.
2.Dambldorov bauk je les njegove sestre.
3.Pre nego sto je postao direktor Hogvortsa,Dambldor je bio nastavnik Preobrazavanja.
4.U ogledalu zelja Dambldor vidi sve svoje clanove porodice zive.
5.Kada je umro imao je otprilike 150 godina.


Some random quotes:

-“After all to the well organized mind, death is but the next great adventure.”
-“Do not pity the dead Harry. Pity the living, and, above all, those who live without love.”
-3. “Differences of habit and language are nothing at all if our aims are identical and our hearts are open.”
-“It is a curious thing, but perhaps those who are best suited to power are those who have never sought it. Those who have leadership thrust upon them, and take up the mantle because they must, and find to their own surprise that they wear it well.”
-“It does not do to dwell on dreams and forget to live.”
-“It is important to fight and fight again, and keep fighting, for only then can evil be kept at bay though never quite eradicated.”
- “Dark times lie ahead of us and there will be a time when we must choose between what is easy and what is right.”
- “It is our choices...that show what we truly are, far more than our abilities.”
- “Happiness can be found in the darkest of times, if one only remembers to turn on the light.”
- “It’s the unknown we fear when we look upon death and darkness, nothing more.”

https://hpserbiafans.serbianforum.info

2Albus Dumbledore Empty Re: Albus Dumbledore Ned Feb 06, 2011 3:29 am

Wwinner

Wwinner

Koliko sam ja plakala kad je umro. to nije bilo zdravo. Obozavala sam gaa <3

3Albus Dumbledore Empty Re: Albus Dumbledore Ned Feb 06, 2011 11:47 am

Stephan Halliwell

Stephan Halliwell

Obozavam ga,nisam znao za ovu promjenu glumaca,ovaj prvi je bio bolji Smile

4Albus Dumbledore Empty Re: Albus Dumbledore Uto Feb 08, 2011 9:22 am

Word eater.

Word eater.

^I meni, šteta što je umro. Sad
Mislim glumac. xD
A i Dambldor. Obožavam ga, jedan od najomiljenijih likova. <3

http://www.poet-world.com

5Albus Dumbledore Empty Re: Albus Dumbledore Uto Feb 08, 2011 10:36 am

Bite.me.Damon

Bite.me.Damon
Admin

Koliko je Dumbledore bio pametan. Svaka njegova recenica je bila kao izreka. ^^ Obozavam ga. Mnogo mi je nedostajao u sedmoj knjizi. Ali opet mi je drago sto je J.K. ucinila to da na kraju knjige imamo razgovor sa njim, kao i u prethodnih sest.

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu