Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Ron Weasley

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1 Ron Weasley taj Sre Dec 29, 2010 2:48 pm

Bite.me.Damon

Admin
Ron Weasley je najbolji drug Harija Potera. Potiče iz črstokrvne, ali siromašne porodice, u kojoj ima još petoro braće i jednu sestru. Kuća u kojoj stanuje naziva se Jazbina.
Ron je u knjigama opisan kao jedan od najduhovitijih likova. Većina njegovih razgovora s drugim likovima prožeta je duhovitim upadicama. Želi popularnost kakvu ima Harry. Ponekad pokazuje blagu ljubomoru prema Harryju i njegovoj slavi. Spisateljica nam je dala znakove koji ukazuju na to da je Ron zaljubljen u Hermionu, iako to on sam nikad nije priznao. U šestom romanu, Harry Potter i Princ miješane krvi, bio je u vezi s Lavender Brown, ali uglavnom samo zato da bi kod Hermione izazvao ljubomoru. Na prvoj godini, u Harryju Potteru i Kamenu mudraca, u zrcalu Erised (ogledalu koje pokazuje najveće želje svake osobe) ugledao je sebe kao glavnog prefekta i kapetana kvidičke ekipe. U filmovima ga igra Rupert Grint.

Najbolji citati:

Accio Brain!

What's up? If it's massive spiders again I want to eat breakfast before.

I love you, Hermione.

Why spiders? Why couldn't it be "follow the butterflies"?

I think we've had a bad influence on Hermione.

Zanimljivosti o ovom liku:

1.Njegov strah od pauka datira jos otkad je bio jako mali.Fred je njegovog medu pretvorio u pauka i to je razlog njegove fobije.
2.Rupertov strah su takodje pauci.
3.Ron ima dvoje dece sa Hermionom Grandžer.
4.Ima crvenu kosu, kao i svi Weasleyevi.
5.Želi popularnost koju ima Hari. Povredjen je činjenicom da su svi oko njega uspešni i poznati.
6.Ron je asistent.
7.On je dobar igrač kvidiča, ali sa manjkom samopouzdanja.

Harry: Albus Severus..you were named for the two headmasters of Hogwarts. One of them was a Slytherin and he was probably the bravest man I ever knew.

Snape: "Look... at... me."

Spojler:
Finally, after years of everyone telling Harry how he has Lily's eyes, the reader finally gets to understand the significance. The whole Snape story is beyond brilliant, and Alan Rickman is going to be awesome in Hallows Part 2.

2 Re: Ron Weasley taj Ned Feb 06, 2011 3:27 am

Wwinner

Moj najomiljeniji liiik ^^ obozavam ga Very Happy Rupert je savrseno odglumio Wink

3 Re: Ron Weasley taj Ned Feb 06, 2011 11:27 am

Stephan Halliwell

Super je lik.Jedan od omiljenih,zasad Smile

Sponsored content

Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu