Harry Potter Serbia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Green Day

3 posters

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Green Day       Empty Green Day Ned Jan 16, 2011 6:14 am

Bite.me.Damon

Bite.me.Damon
Admin

Green Day (čita se Grin dej) je američka pank-rok grupa koju čine tri glavna člana: gitarista i pevač Bili Džo Armstrong (Billie Joe Armstrong) , basista Majk Dirnt (Mike Dirnt) i bubnjar Tre Kul (Tré Cool).
Green Day vuče korene iz pank-rok scene 924 Gilman Street u Berkliju, Kalifornija. Njihova prva izdanja za nezavisnu izdavačku kuću Lookout! Records privukla su pažnju publike. Međutim, njihov debitantski album Dookie koji je izdala velika izdavačka kuća označio je prvi pravi uspeh. U 1994. godini prodat je u 10 miliona primeraka samo u SAD. Kao rezultat toga, Green Day je dobio mnogo pohvala, zajedno sa drugim pank grupama iz Kalifornije, The Offspring i Rancid, zbog oživljavanja interesovanja mejnstrim publike za pank muziku u SAD. Njihovi sledeći albumi nisu imali masovni uspeh kao Dookie, ali su ipak bili uspešni. Njihov album i rok opera iz 2004, American Idiot doneo im je popularnost među mlađom publikom i prodat je u 5 miliona primeraka u SAD.
Grupa je prodala preko 60 miliona ploča širom sveta, od čega samo u SAD 22 miliona, a njihov rad uticao je na poznate pop-pank grupe poput Sum 41 i Good Charlotte . Green Day trenutno imaju tri osvojene nagrade Gremi za najbolji alternativni album (Dookie), najbolji rok album (American idiot) i pesmu godine (Boulevard of Broken Dreams).

Diskografija

39/Smooth (1990)
Kerplunk (1992)
Dookie (1994)
Insomniac (1995)
Nimrod (1997)
Warning (2000)
American Idiot (2004)
21st Century Breakdown (2009)


Green Day       Greenday

2Green Day       Empty Re: Green Day Ned Feb 06, 2011 4:08 am

.Corpse Bride.

.Corpse Bride.

Volim starije stvari. Ovo novo je smeće.

http://tvd-serbia.tk

3Green Day       Empty Re: Green Day Uto Feb 08, 2011 6:35 am

Word eater.

Word eater.

Volela sam.

http://www.poet-world.com

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu