Harry Potter Serbia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Fred and George Weasley

3 posters

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Fred and George Weasley Empty Fred and George Weasley Čet Dec 30, 2010 1:05 pm

Bite.me.Damon

Bite.me.Damon
Admin

Fred i Džordž Vizli su identični blizanci, sinovi Artura i Moli. Blizanci su dobri Harryjevi prijatelji, i prema njemu se ponašaju bolje nego prema Ronu, kojeg vole zadirkivati zajedno s Percyjem. Kao i ostali Weasleyjevi imaju plamenocrvenu kosu. Svi ih smatraju duhovitima i čini se da su veoma popularni među Gryffindorcima. Fred i George koji su pohađali Hogwarts od 1989. do drugog polugodišta školske godine 1995.-96. bili su školski klovnovi i zabavljači, više zainteresovani za zbijanje šala nego za učenje, iako pri stvaranju različitih šaljivih predmeta pokazuju dosta znanja i veštine. Nije začuđujuće da njihovi rođendani padaju upravo 1. aprila. Fred se ponekad čini dominantnijim blizancem, ali oni zapravo funkcionišu kao ekipa. Bili su goniči u gryffindorskoj kvidičkoj ekipi sve dok im Dolores Umbridge nije doživotno zabranila igranje kvidiča. Malo nakon te zabrane napustili su Hogwarts. Sada imaju prodavnicu zezalica koja posluje jako dobro. Na razočaranje njihove majke, oni su jednini njezini sinovi koji nisu postali asistenti. Njihovi izgled i osobnost toliko su slični da mogu zavarati i vlastitu majku, pa su tako jednom džempere sa slovima, "G" i "F", koje su dobili od majke izmenili i nazvali sebe "Gred" i "Forge".
Fred Weasley je umro na kraju sedme knjige u borbi za Hogwarts, a Geroge je na početku sedme knjige ostao bez uha.


Fred and George Weasley Cats

Najduhovitiji citati:

"We tried to shut him in a pyramid, but Mum spotted us." -George

"Has Ron saved a goal yet?" asked Hermione.
"Well, he can do it if he thinks no one is watching him," said Fred, rolling his eyes. "So all we have to do is ask the crowd to turn their backs and talk among themselves every time the Quaffle goes up on his end Saturday."

"Hey, look - Harry's got a Weasley sweater, too!" Fred and George were wearing blue sweaters, one with a large yellow 'F' on it, the other a 'G.'
"Harry's is better than ours, though," said Fred, holding up Harry's sweater. "She obviously makes more of an effort if you're not family."
"Why aren't you wearing yours, Ron?" George demanded. "Come on, get it on, they're lovely and warm."
"I hate maroon," Ron moaned half-heartedly as he pulled it over his head.
"You haven't got a letter on yours," George observed. "I suppose she thinks you don't forget your name. But we're not stupid - we know we're called Gred and Forge."

"We'll send you a Hogwarts toilet seat!" - George

"You're a prefect? Oh Ronnie! That's everyone in the family!" [Molly Weasley]
"What are Fred and I? Next door neighbours?"

"Time is Galleons, little brother."

“For instance, this new idea that You-Know-Who can kill with a single glance from his eyes. That’s a basilisk, listeners. One simple test: Check whether the thing that’s glaring at you has got legs. If it has, it’s safe to look into its eyes, although if it really is You-Know-Who, that’s still likely to be the last thing you ever do.” [Fred]


Činjenice i zanimljivosti:

-Fred i Džordž su tokom godina mnogo pomagali Hariju. Dali su mu Banditovu mapu, pomogli su mu da pobegne od Dursleyuvih.
- Nikada nisu završili sedmu godinu na Hogwortsu.
- U filmovima tumače ih Oliver i James Phelps.
- Čistokrvni su,ali nikada ne ističu tu činjenicu.
- Džordž se oženio Angelinom Johnoson i imaju dvoje dece. Sinu je dao ime po svom preminulom bratu.
- Blizanci znaju sve tajne izlaze iz Hogwortsa.



2Fred and George Weasley Empty Re: Fred and George Weasley Ned Feb 06, 2011 3:33 am

Wwinner

Wwinner

hahahahaha. Skroz su mi smesni Very Happy gotivim ih Smile

3Fred and George Weasley Empty Re: Fred and George Weasley Ned Feb 06, 2011 8:28 am

Bite.me.Damon

Bite.me.Damon
Admin

Obozavam ih. Totalno su zanimljivi, duhoviti, pravi drugovi. Very Happy

4Fred and George Weasley Empty Re: Fred and George Weasley Sre Jul 20, 2011 8:47 am

R. Archy B.



sjajni su bilo mi je zao Freda. Bilo je sjajno kada je rekao da je prouhovljen i kada se Persi vratio.

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu