Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Bijelo dugme

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1 Bijelo dugme taj Ned Jan 16, 2011 1:00 pm

Bite.me.Damon

Admin
Bijelo dugme, najpoznatija jugoslovenska rok grupa, osnovana u Sarajevu 1973. godine. Izdala je devet albuma u periodu od 1973. do 1989. godine. Bijelo dugme je nastalo iz grupe Jutro, a novo ime je usvojilo 1. januara 1974. Vođa i jedini stalni član grupe bio je gitarista Goran Bregović, dok su se na mestu pevača menjali Željko Bebek, Mladen Vojičić Tifa i Alen Islamović. U grupu su dolazili i iz nje odlazili iz različitih razloga basisti Zoran Redžić, Jadranko Stanković, Sanin Karić i Ljubiša Racić, bubnjari Goran Ivandić, Milić Vukašinović i Dragan Jankelić i klavijaturisti Vlado Pravdić i Laza Ristovski.
Grupa se raspala zbog rata u bivšoj Jugoslaviji, a ponovo se okupila na oproštajnoj turneji 2005. u Sarajevu, Zagrebu i Beogradu. Besplatni koncert kod Hajdučke česme 1977. i oproštajni koncert u Beogradu 2005. su jedni od najposećenijih koncerata na ovim prostorima.

Studijski albumi
Kad bi' bio bijelo dugme - 1974
Šta bi dao da si na mom mjestu - 1975
Eto! Baš hoću! - 1976
Bitanga i princeza - 1979
Doživjeti stotu - 1980
Uspavanka za Radmilu M. - 1983
Kosovka djevojka - 1984
Pljuni i zapjevaj moja Jugoslavijo - 1986
Ćiribiribela - 1988

Harry: Albus Severus..you were named for the two headmasters of Hogwarts. One of them was a Slytherin and he was probably the bravest man I ever knew.

Snape: "Look... at... me."

Spojler:
Finally, after years of everyone telling Harry how he has Lily's eyes, the reader finally gets to understand the significance. The whole Snape story is beyond brilliant, and Alan Rickman is going to be awesome in Hallows Part 2.

2 Re: Bijelo dugme taj Ned Feb 06, 2011 4:43 am

.Corpse Bride.

Slušam. Volim.

Željko Bebek je u petak održao koncert u mom gradu. Very Happy Brate, koliko je ljudi bilo *.* To mi je jedan od boljih koncerata na koji sam bila. Very Happy

http://tvd-serbia.tk

3 Re: Bijelo dugme taj Ned Feb 06, 2011 2:41 pm

Bite.me.Damon

Admin
Blago tebiii Milce. ^^ Kako bih volela da peva kod mene.
Ja Bijelo dugme do skoro nisam volela, a onda sam polako pocela da otkrivam neke pesme i svidjaju mi se. Najvise volim Tifu ♥ I album koji je on otpevao.

Harry: Albus Severus..you were named for the two headmasters of Hogwarts. One of them was a Slytherin and he was probably the bravest man I ever knew.

Snape: "Look... at... me."

Spojler:
Finally, after years of everyone telling Harry how he has Lily's eyes, the reader finally gets to understand the significance. The whole Snape story is beyond brilliant, and Alan Rickman is going to be awesome in Hallows Part 2.

4 Re: Bijelo dugme taj Uto Feb 08, 2011 6:39 am

Word eater.

big dislike

http://www.poet-world.com

Sponsored content

Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Similar topics

-

» BIJELO DUGME

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu