Harry Potter Serbia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Ekatarina Velika

3 posters

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Ekatarina Velika     Empty Ekatarina Velika Ned Jan 16, 2011 1:04 pm

Bite.me.Damon

Bite.me.Damon
Admin

Ekatarina Velika (skraćeno EKV) je bila rok grupa iz Beograda i jedna od najuspešnijih i najuticajnijih grupa na prostoru bivše Jugoslavije.
Srž benda činili su gitarista i pevač Milan Mladenović, klavijaturistkinja Margita Stefanović i basista Bojan Pečar.

Ekatarina Velika je među najuticajnijim, ako ne i najuticajniji bend na prostoru bivše Jugoslavije, a takođe se smatra i jednim od najvažnijih bendova na jugoslovenskoj rok sceni uopšte. Mnogi bendovi su tokom godina obrađivali njihove hitove, ali ono što je karakteristično je to da se imitacije tema kojima se Mladenović bavio kao i njegovog jedinstvenog pesničkog stila stalno pojavljuju u muzici mnogih novih mladih bendova.
Među bendovima za koje se tvrdi da su pod velikim uticajem Ekatarine Velike je bend Van Gog koji se uzdigao do statusa jednog od najpopularnijih rok bendova u Srbiji u drugoj polovini 90-ih, ali koji je takođe često kritikovan zbog preterane sklonosti ka imitaciji EKV-a, naročito kada se radi o tekstovima pesama. Drugi bend na koji je Ekatarina Velika značajno uticala je Block Out, koji je obradio njihovu pesmu "Soba" (tribjut izdanje "Kao da je bilo nekad") i koji često svira njihove pesme na svojim koncertima.


Studijski albumi
Katarina II
1984.
Ekatarina Velika
1985.
S' vetrom uz lice
1986.
Ljubav
1987.
Samo par godina za nas
1989.
Dum dum
1991.
Neko nas posmatra
1993.

Ekatarina Velika     Ekv

2Ekatarina Velika     Empty Re: Ekatarina Velika Ned Feb 06, 2011 4:41 am

.Corpse Bride.

.Corpse Bride.

Definitivno jedna od najboljih grupa sa ovih prostora.

Margita. <3

Omiljena stvar mi je Par Godina Za Nas

http://tvd-serbia.tk

3Ekatarina Velika     Empty Re: Ekatarina Velika Ned Feb 06, 2011 2:41 pm

Bite.me.Damon

Bite.me.Damon
Admin

Najbolja grupa sa ovih prostora. Tekstovi su da se najezis. ^^ Milan je kralj Smile

4Ekatarina Velika     Empty Re: Ekatarina Velika Uto Feb 08, 2011 6:39 am

Word eater.

Word eater.

Dobri su, slušam ponekad. Najbolja mi je Par godina za nas.

http://www.poet-world.com

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu