Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Marčelo

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1 Marčelo taj Ned Jan 16, 2011 1:09 pm

Bite.me.Damon

Admin
Marko Šelić, poznatiji kao Marčelo, (rođen 22. januara 1983. godine u Paraćinu) je srpski hip hop muzičar.
Najviše prašine podiglo se oko noseće numere sa prvog albuma - Kuća na promaji, koja ukratko i definiše Marčelov stil: veoma lična obojenost kritike političke situacije u zemlji. U ovoj pesmi Marčelo priča o atentatu na bivšeg premijera, Zorana Đinđića, brutalnosti policije kao i o otuđenju među mladim ljudima u Srbiji.

Pored muzike, Marčelo se bavi i pisanjem proze, studira srpski jezik i književnost na Filološkom fakultetu u Beogradu. U februaru 2008. godine objavio je roman Zajedno sami (Vegamedia). Godinu dana kasnije objavio je zbirku tekstova O ljudima, psima i mišima (Vegamedia).
Marčelo je tokom 2006. oko sebe okupio ekipu zvanu Filter Crew, koju sačinjavaju Ministar Lingvista, Smajli, Nancy i DJ Raid (koji je do 2009. živeo i radio u Švajcarskoj). Krajem 2010. grupa je skratila naziv u Filteri.
[uredi]Nagrade

Marčelo je 2006. dobio Davorin nagradu za najbolji rok/pop/hip-hop album iz Srbije (Puzzle Shock!), što je jedinstveno priznanje za njegovo muzičko stvaralaštvo. U junu 2009. dobio je regionalnu nagradu Indexi (nagrada) u kategoriji najbolji hip-hop album godine (Treća strana medalje).

Diskografija

2003 - De Facto
2006 - Puzzle Shock!
2008 - Treća strana medalje-
2010 - Deca i Sunce

Harry: Albus Severus..you were named for the two headmasters of Hogwarts. One of them was a Slytherin and he was probably the bravest man I ever knew.

Snape: "Look... at... me."

Spojler:
Finally, after years of everyone telling Harry how he has Lily's eyes, the reader finally gets to understand the significance. The whole Snape story is beyond brilliant, and Alan Rickman is going to be awesome in Hallows Part 2.

2 Re: Marčelo taj Ned Feb 06, 2011 4:38 am

.Corpse Bride.

Ne slušam. Very Happy

http://tvd-serbia.tk

3 Re: Marčelo taj Ned Feb 06, 2011 2:39 pm

Bite.me.Damon

Admin
Love him. Very Happy On je moj idol i inspiracija. ^^

Harry: Albus Severus..you were named for the two headmasters of Hogwarts. One of them was a Slytherin and he was probably the bravest man I ever knew.

Snape: "Look... at... me."

Spojler:
Finally, after years of everyone telling Harry how he has Lily's eyes, the reader finally gets to understand the significance. The whole Snape story is beyond brilliant, and Alan Rickman is going to be awesome in Hallows Part 2.

4 Re: Marčelo taj Uto Feb 08, 2011 6:41 am

Word eater.

Ne slušam, ali ima jako dobre tekstove.

http://www.poet-world.com

Sponsored content

Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu