Harry Potter Serbia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Marčelo

3 posters

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Marčelo         Empty Marčelo Ned Jan 16, 2011 1:09 pm

Bite.me.Damon

Bite.me.Damon
Admin

Marko Šelić, poznatiji kao Marčelo, (rođen 22. januara 1983. godine u Paraćinu) je srpski hip hop muzičar.
Najviše prašine podiglo se oko noseće numere sa prvog albuma - Kuća na promaji, koja ukratko i definiše Marčelov stil: veoma lična obojenost kritike političke situacije u zemlji. U ovoj pesmi Marčelo priča o atentatu na bivšeg premijera, Zorana Đinđića, brutalnosti policije kao i o otuđenju među mladim ljudima u Srbiji.

Pored muzike, Marčelo se bavi i pisanjem proze, studira srpski jezik i književnost na Filološkom fakultetu u Beogradu. U februaru 2008. godine objavio je roman Zajedno sami (Vegamedia). Godinu dana kasnije objavio je zbirku tekstova O ljudima, psima i mišima (Vegamedia).
Marčelo je tokom 2006. oko sebe okupio ekipu zvanu Filter Crew, koju sačinjavaju Ministar Lingvista, Smajli, Nancy i DJ Raid (koji je do 2009. živeo i radio u Švajcarskoj). Krajem 2010. grupa je skratila naziv u Filteri.
[uredi]Nagrade

Marčelo je 2006. dobio Davorin nagradu za najbolji rok/pop/hip-hop album iz Srbije (Puzzle Shock!), što je jedinstveno priznanje za njegovo muzičko stvaralaštvo. U junu 2009. dobio je regionalnu nagradu Indexi (nagrada) u kategoriji najbolji hip-hop album godine (Treća strana medalje).

Diskografija

2003 - De Facto
2006 - Puzzle Shock!
2008 - Treća strana medalje-
2010 - Deca i Sunce


Marčelo         Marcelo00

2Marčelo         Empty Re: Marčelo Ned Feb 06, 2011 4:38 am

.Corpse Bride.

.Corpse Bride.

Ne slušam. Very Happy

http://tvd-serbia.tk

3Marčelo         Empty Re: Marčelo Ned Feb 06, 2011 2:39 pm

Bite.me.Damon

Bite.me.Damon
Admin

Love him. Very Happy On je moj idol i inspiracija. ^^

4Marčelo         Empty Re: Marčelo Uto Feb 08, 2011 6:41 am

Word eater.

Word eater.

Ne slušam, ali ima jako dobre tekstove.

http://www.poet-world.com

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu