Harry Potter Serbia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Lord Voldemort

4 posters

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Lord Voldemort  Empty Lord Voldemort Čet Dec 30, 2010 4:14 pm

Bite.me.Damon

Bite.me.Damon
Admin

Lord Voldemort je zli čarobnjak i najveći negativac u romanima koji želi osigurati ogromnu moć i besmrtnost korištenjem crne magije. Voldemorta se čarobnjački svijet toliko boji da ga se ne usuđuju zvati imenom. Većina likova u romanima o njemu govori kao o "Znate-Već-Komu" ili "Onomu-Čije-Se-Ime-Ne-Smije-Izgovoriti", iako protagonist, Harry Potter bez straha izgovara njegovo ime, osim kad ne želi izazvati strah drugih vještica i čarobnjaka. Neki drugi mladi likovi, kao što su Hermiona Granger i Ginny Weasley nakon prvotnog oklijevanja ipak su odlučili slijediti Harryjev primjer. Remus Lupin, Sirius Black i Albus Dumbledore nikad nisu oklijevali da izgovore njegovo ime. Njegovi sljedbenici, smrtonoše, ne koriste njegovo ime nego ga nazivaju "Gospodarom tame", a obraćaju mu se s "Moj gospodaru" ili samo "gospodaru".

Voldemort je u romanima smatran jednim od najmoćnijih čarobnjaka svih vremena. Rečeno je da je jedini čarobnjak kojeg se ikad bojao bio Albus Dumbledore, iako je Voldemort porekao da se bojao Dumbledorea.

Mnogi su aurori i članovi Reda feniksa ubijeni dok su pokušavali organizovati otpor protiv njega. Čarobnjačkim se svijetom proširio strah, haos i sumnja; mnogi su ljudi ispitivani jesu li bili pod kletvom Imperius ili su svojevoljno pomagali Voldemortu. mnoge su žrtve oslobođene nakon što je utvrđeno da je na njih bačena kletva, ali Ministarstvo nikad nije potpuno razjasnilo jesu li čarobnjaci poput Luciusa Malfoya bili ukleti ili su svojevoljno izvršavali zadatke.


Voldemort je opisan kao mršav muškarac veoma blede kože, lica beljeg od kosti, nosa spljoštenog poput zmijske gubice te crvenih očiju s prorezima umjesto zjenica. Ranije je, kao Tom Marvolo Riddle, Voldemort opisivan kao veoma zgodan s jamicama na obrazima te crnih očiju i kose. Preobrazbu u čudovišno stanje vjerojatno je izazvalo bavljenje veoma naprednom crnom magijom, na primjer stvaranje horkruksa kako bi rascepio dušu.
Umro je od strane Harija Potera, kada se najači štapić na svetu okrenuo protiv njega.


Lord Voldemort  Cats

Zanimljivosti i činjenice:

- Voldemort je polukrvni čarobnjak. Njegov otac je bio Normalac.
- Prvi je koji je otkrio Dvoranu tajni. Mislio je da najbolje poznaje Hogworts i da je otkrio njegove najveće tajne.
- Potomak je Salazara Slytherena.
- Prešao je sve granice crne magaije. Svoju dušu je rascepao na sedam delova.
- Voldemorov najveći strah je da umre sramotnom smrću.
- Želeo je da bude svemoćan i živi zauvek.


Citati:

"His mother left upon him the traces of her sacrifice.... This is old magic, I should have remembered it, I was foolish to overlook it ... but no matter, I can touch him now."

Harry! I'd almost forgotten you were here, standing on the bones of my father. I'd introduce you, but rumor has it you're almost as famous as me these days.

You're a fool, Harry Potter, and you will lose everything.

Nagini. Dinner.


2Lord Voldemort  Empty Re: Lord Voldemort Ned Feb 06, 2011 3:33 am

Wwinner

Wwinner

Jao Voldemort xD JA njega volim, msm ne kao lika koji oce da ubije Harija, nego je njegov lik super Wink

3Lord Voldemort  Empty Re: Lord Voldemort Ned Feb 06, 2011 6:49 am

Bite.me.Damon

Bite.me.Damon
Admin

Ja ga ne volim. Kao da se svo zlo sveta skupilo u jednom coveku. Ustvari on nije ni covek. Dakle mrzim ga.

4Lord Voldemort  Empty Re: Lord Voldemort Sre Jul 20, 2011 8:43 am

R. Archy B.



mrzim ga....

5Lord Voldemort  Empty Re: Lord Voldemort Ned Avg 07, 2011 2:46 am

Stella Black

Stella Black

Ja ga isto mrzim. Glumac je super odglumio, samo ja mislim da je Voldemort malo drugaciji. Mislim da se manje prenemaze. Mozda bi Voldemort ispao drugaciji da je imao neciju ljubav. Mozda bi bio bolja osoba da se osecao voljenim. Smatram da se ruga ljubavi i svim plemenitim osecanjima jer ih niko nikada nije gajio prema njemu. Crying or Very sad No Sad

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Similar topics

-

» Lucijus & Voldemort

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu