Harry Potter Serbia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Severus Snape

+3
Word eater.
Wwinner
Severus.Snape <3
7 posters

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Severus Snape Empty Severus Snape Sre Dec 29, 2010 2:52 pm

Severus.Snape <3

Severus.Snape <3
Admin

Severus Snejp (engl. Severus Snape, 9. januar 1960 – 2. maj 1997) je lik iz serije romana o Hariju Poteru. Bio je polukrvni čarobnjak, što znači da mu je jedan roditelj bio normalac.Severus Snejp je 1971. godine upisao prvu godinu na Hogvortsu zajedno sa Lili Evans, Džejmsom Poterom, Piterom Petigruom, Sirijusom Blekom i Remusom Lupinom. Od ranog detinjstva je zaljubljen u Lili Evans, kasnije Poter. U školi je izučavao mračne veštine koje su ga fascinirale.Kada je završio Hogvorts 1979. godine priključuje se Smrtožderima, ozloglašenim pristalicama Lorda Voldemora. Kada saznaje za proročanstvo koje kaže da će se krajem jula roditi dečak (Hari) koji će imati moći da uništi Voldemora, Snejp odmah to prenosi svome gospodaru. Kada je Snejp saznao da je Voldemor krenuo na Lili Poter, prešao je na drugu stranu, na stranu Albusa Dambldora koji je bio najveći čarobnjak toga vremena. Posle ubistva Poterovih Snejp se zakleo Dambldoru da će štititi Harija svojim životom u znak sećanja na Lili. To obećanje i ispunjava, ali tajno da Hari to ne bi saznao. On 1996. godine ubija Dambldora, koji ga je to i zamolio, jer mu je ostalo vrlo malo života i želeo je da umre časno od prijatelja, a ne da zapadne u Voldemorove šake.Posle ubistva Snejp se opet priključuje Voldemoru po nalogu Dambldora. Godine 1997. Lord Voldemor ubija Severusa Snejpa.U filmovima ga igra Alan Rickman.

Severus Snape Page

Zanimljivosti o Severusu Snejpu:
1.Snejp je ustvari jedan od mladjih profesora na Hogwartsu.Kada je umro imao je 37 godina.
2.J.K je izjavila da joj je Snejp jedan od omiljenih likova za pisanje.
3.Roulingova je rekla da je Snejpa pravila po uzoru na jako strogog profesora kojeg je imala u skoli.
4.Uloga Snejpa je prvo bila ponudjena Tim Roth-u ali ju je on odbio.Alan Rickman je bio licni izbor J.K Rowling.




Some random quotes:

-"Well, well, Lupin. Out for a little walk... in the moonlight are we?" Snape said. (The Prisoner of Azkaban) Snape being funny!

-"Oh, very good....Yes, it is easy to see that nearly six years of magical education have not been wasted on you, Potter. 'Ghosts are transparent.'" (Harry Potter and the Half Blood Prince Snape's sarcasm at its best.

-What would your head have been doing in Hogsmeade, Potter? Your head is not allowed in Hogsmeade. No part of your body has permission to be in Hogsmeade." (Harry Potter and the Prisoner of Azkaban)

-"You might be laboring under the delusion that the entire wizarding world is impressed with you." (Harry Potter and the Goblet of Fire)

-"Or are you afraid he might not take the advice of a man who has been hiding inside his mother's house for six months very seriously?" Snape said. (Harry Potter and the Order of the Phoenix)

-I can teach you how to bottle fame, brew glory, even stopper death -- if you aren't as big a bunch of dunderheads as I usually have to teach," Snape said. (Harry Potter and the Sorcerer's Stone)

-"Do you know what I think, Potter?...I think that you are a liar and a cheat and that you deserve detention with me every Saturday until the end of term. "What do you think, Potter?" (Harry Potter and the Half-Blood Prince)

-"I have played my part well," said Snape. "And you overlook Dumbledore's greatest weakness: He has to believe the best of people...." (Harry Potter and the Half-Blood Prince)

-"The Dark Lord does not complain that I stayed, so I do not see why you do." (Harry Potter and the Half-Blood Prince)

https://hpserbiafans.serbianforum.info

2Severus Snape Empty Re: Severus Snape Ned Feb 06, 2011 3:30 am

Wwinner

Wwinner

Hm. Snape. Volim ga. Pa ga ne volim. Stalno menjam misljenje. Videcemo na kraju Very Happy

3Severus Snape Empty Re: Severus Snape Uto Feb 08, 2011 9:26 am

Word eater.

Word eater.

Ja ga obožavam. I Alan Rickman je savršen za ulogu.

http://www.poet-world.com

4Severus Snape Empty Re: Severus Snape Uto Feb 08, 2011 10:35 am

Bite.me.Damon

Bite.me.Damon
Admin

Ovo je najbolji lik svih vremena. Mrzela sam ga prvih sest knjiga i veci deo sedme, ali onda kada sam procitala "Princevu pricu" zavolela sam ga toliko da mi je posle Harija omiljeni lik. Ovo je najkopleksniji, najtragicniji lik iz svih knjiga, filmova, serija. J.K. je napravila savrsen lik. I najvise zalim njegovu smrt. Najhrabriji covek ikada.

5Severus Snape Empty Re: Severus Snape Čet Avg 04, 2011 4:27 am

Stella Black

Stella Black

Potpuno se slazem. Dobar deo 7. knjige sam proplakala, a kada budem gledala 2. deo poslednjeg filma bicu jako tuzna dok Snejp bude umirao. Sad No Sad

6Severus Snape Empty Re: Severus Snape Sub Avg 06, 2011 11:01 am

Ron Weasley

Ron Weasley

Snape je odlican lik u svakom pogledu. Svoj karakter je najvise izlagao kada je kritikovao Harryja Smile

7Severus Snape Empty Re: Severus Snape Ned Sep 18, 2011 1:00 pm

Stella Black

Stella Black

Ponovo pisem o njimu. Juce sam gledala film. Kada je umirao mislila sam ,, To njie fer. Snejp je dobar.'' Tada sam vec plakala. Ne mogu da opisem kako sam se osecala. Kao da me neko kida, kao da mi se duse i srce kidaju. Kad sam ga videla kako place zbog Lili... Ne mogu ni da kazem. Ipak moram da se smirim. Snejp je umro u 7. delu, ali ce uvek ziveti u 6 delova. Tamo cemo mu se svi koji ga volimo diviti i dalje.

8Severus Snape Empty Re: Severus Snape Pet Jan 20, 2012 6:51 am

HermioneMalfoy~



Bite.me.Damon ::Ovo je najbolji lik svih vremena. Mrzela sam ga prvih sest knjiga i veci deo sedme, ali onda kada sam procitala "Princevu pricu" zavolela sam ga toliko da mi je posle Harija omiljeni lik. Ovo je najkopleksniji, najtragicniji lik iz svih knjiga, filmova, serija. J.K. je napravila savrsen lik. I najvise zalim njegovu smrt. Najhrabriji covek ikada.

Slažem se.

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu