Harry Potter Serbia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Eminem

3 posters

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Eminem           Empty Eminem Ned Jan 16, 2011 6:03 am

Bite.me.Damon

Bite.me.Damon
Admin

Eminem je brzo stekao popularnost svojim prvim albumom iz 1999. godine, The Slim Shady LP, koji je osvojio Gremi nagradu za najbolji rep album. Naredni album, The Marshall Mathers LP, postao je najbrže prodavani album u istoriji Sjedinjenih Američkih Država. To je Eminemu donelo još veću popularnost, uključujući i producentsku kuću Shady Records, koja je izbacila projekat grupe D12 na scenu.
The Marshall Mathers LP kao i njegov treći album, The Eminem Show, takođe su osvojili Gremi nagradu, čineći Eminema prvim umetnikom koji je uspeo da osvoji nagradu za najbolji rep album sa tri uzastopna albuma. Takođe je osvojio nagradu i 2010. godine za album Relapse, i tako zaokružio broj Gremi nagrada na 11 u dosadašnjoj karijeri. U 2002. godini osvaja Oskar za nabolju originalnu pesmu za Lose yourself, iz filma 8 mile, u kojem je igrao glavnu ulogu. Lose yourself je postala pesma sa najdužim stažom na mestu broj jedan hip hop pesama. Eminem je zatim nakon turneje iz 2005. napravio pauzu. Prvi album nakon albuma iz 2004, Encore, izdat je 15. maja 2009. godine pod nazivom Relapse. Eminem je najbolje prodavani umetnik po američkom Nielsen SoundScan-u, i prodao je preko 80 miliona albuma u čitavom svetu, i time se uvrstio među umetnike sa najbolje prodavanim albumima.
Eminem je rangiran na 82. mestu Rolling Stone-ove liste 100 najpoznatijih umetnika svih vremena. Magazin Vibe ga je nazvao najboljim reperom svih vremena. Uključujući i rad u bendu D12, Eminem je postigao 9 prvih pozicija na Billboard Top 200 listi, dve kao član benda D12 i sedam kao solo izvođač. Eminem je uspeo da postigne 12 singlova na prvom mestu na sceni u zemljama širom sveta. U decembru 2009. godine, Eminem je prozvan Izvođačem decenije, lista Billboard magazina. Njegovi albumi The Eminem Show, The Marshall Mathers LP i Encore (po redu) zauzeli su 3, 7. i 40. mesto najboljih albuma u periodu od 2000. do 2009. po pisanju magazina Billboard. Sudeći po magazinu Billboard, Eminem je izdao dva albuma od pet najprodavanijih u prvoj deceniji 21. veka. U Velikoj Britaniji, Eminem je prodao više od 12,5 miliona albuma.




Studijski albumi
Infinite (1996)
The Slim Shady LP (1999)
The Marshall Mathers LP (2000)
The Eminem Show (2002)
Encore (2004)
Relapse (2009)
Recovery (22 jun. 2010)



Filmografija
Da Hip-Hop Witch (2000)
The Wash (2001)
8 Mile (2002)
Have Gun - Will Travel (2010)


Eminem           The-52nd-annual-grammy

2Eminem           Empty Re: Eminem Ned Feb 06, 2011 4:13 am

.Corpse Bride.

.Corpse Bride.

Ja mrzim, PREZIREM sve što ima veze s rep muzikom.
Ali ovaj čovjek ... ja njega OBOŽAVAM! To nije normalno više. xD
Prije ga nisam nešto voljela al' što ga više slušam sve me više oduševljava.

http://tvd-serbia.tk

3Eminem           Empty Re: Eminem Ned Feb 06, 2011 6:17 am

Bite.me.Damon

Bite.me.Damon
Admin

Mnogo ga volim. Very Happy Ima fenomenalne tekstove, muziku, pesme Smile

4Eminem           Empty Re: Eminem Uto Feb 08, 2011 6:33 am

Word eater.

Word eater.

Ne volim, ali ok je. Ima nekih pesama koje mogu da slušam. Npr. Stan, ta mi je baš dobra.

http://www.poet-world.com

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu