Harry Potter Serbia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Hari Poter i kamen mudrosti

4 posters

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Hari Poter i kamen mudrosti Empty Hari Poter i kamen mudrosti Pet Dec 31, 2010 8:31 am

Bite.me.Damon

Bite.me.Damon
Admin

Hari je odrastao sa Darslijevima, koji su se prema njemu ophodili kao prema levom smetalu. Ipak, jednoga dana, neposredno pred Harijev 11. rođendan, njemu počinju da stižu pisma. Prepoznavši koverat sa Hogvortsa, njegovi tetka i teča ne žele da dozvole Hariju da ih vidi. Jednoga dana je čak nahrupilo čitavo tuce pisama, ali Hari nije uspeo da uhvati nijedno. Teča Vernon ih vozi u jednu kolibu usred mora, ali čarobnjaci nalaze način da ih i tu pronađu. Džin Rubeus Hagrid donosi Hariju pismo sa Hogvortsa, škole za veštice i čarobnjake. Hari saznaje da je čarobnjak, a da je njegove roditelje ubio zli čarobnjak Lord Voldemor.
U septembru, on platformom 9¾ polazi na Hogvorts. U vozu upoznaje Rona Vizlija, koji mu postaje najbolji drug, kao i Hermionu Grendžer, koja će im kasnije postati prijateljica. Kada stignu na Hogvorts, Hari upoznaje još učenika, kao što su Drako Melfoj i njegova mala banda, Nevil Longobotom i mnogi drugi. Kada Hari stavi Šešir za razvrstavanje, koji treba da ga razvrsta u pravu hogvortsku kuću, Šešir želi da ga svrsta u Sliterin. Ipak, Hari postaje učenik Grifindora, i postaje član njihovog kvidič-tima.
Ali, nije sve na Hogvortsu tako bajno kao što se čini. Hari se smesta zamera profesoru Severusu Snejpu, i Hari oseća da ga on ne voli. Takođe, Hari, Ron i Hermiona otkrivaju da je u školi sakriven Kamen mudrosti, i da neko od profesora želi da ga se domogne, da bi Voldemor ponovo postao moćan. Oni sumnjaju na profesora Snejpa


Hari Poter i kamen mudrosti Harry%20potter

Memorable quotes:

Dumbledore: It does not do to dwell on dreams, Harry, and forget to live.

Hermione: Stop moving, both of you. This is devil's snare! You have to relax. If you don't, it'll only kill you faster!
Ron: Kill us faster? Oh, now I can relax!

Harry: I swear I don't know. One minute the glass was there and then it was gone. It was like magic.
Uncle Vernon: There's no such thing as magic!

Draco Malfoy: It's true then, what they're saying on the train. Harry Potter has come to Hogwarts.

Dumbledore: It takes a great deal of bravery to stand up to your enemies, but a great deal more to stand up to your friends.


Zanimljivosti i činjenice o filmu:

-Film je snimljen 2001 godine u UK.
- U filmu glume samo britanski glumci jer je to bio uslov J.K. Rowling.
- Film je imao tri nominacije za Oskara.
- Zaradio je blizu 975 miliona dolara.


Trailer:

2Hari Poter i kamen mudrosti Empty Re: Hari Poter i kamen mudrosti Uto Feb 08, 2011 6:20 am

Word eater.

Word eater.

Volim, početak and all of that <3 :DDD

http://www.poet-world.com

3Hari Poter i kamen mudrosti Empty Re: Hari Poter i kamen mudrosti Sre Avg 03, 2011 3:10 am

Stella Black

Stella Black

Meni je knjiga bolja od filma. Prvo sam gledala film, pa onda citala knjigu. U filmu kao da nije kompletno. Kao da se nesto preskoci. Ne mislim na radnju u filmu vec na nesto drugo. Ni sama ne znam sta... Question

4Hari Poter i kamen mudrosti Empty Re: Hari Poter i kamen mudrosti Sre Avg 03, 2011 4:37 am

Janja



Pa u filmovima uvek hnešto izbace kao na pr. u knjizi 6. deo bilo je čitavo poglavlje o učenju prebacivanja, a u filmu je to izbačeno već su odmah počeli da se prebacuju. Exclamation

5Hari Poter i kamen mudrosti Empty Re: Hari Poter i kamen mudrosti Čet Avg 04, 2011 4:14 am

Stella Black

Stella Black

Ma da, ali kao da knjiga ima dusu, a film ne. Mozda zvuci smesno, ali meni je tako. Like a Star @ heaven

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu